Kalenteri  –––––   maaliskuu 2019

matiketopelasu

25.03.

26.03.

27.03.

28.03.

1.03.

2.03.

3.03.

4.03.

5.03.

6.03.

7.03.

8.03.

9.03.

10.03.

11.03.

12.03.

13.03.

14.03.

15.03.

16.03.

17.03.

18.03.

19.03.

20.03.

21.03.

22.03.

23.03.

24.03.

25.03.

26.03.

27.03.

28.03.

29.03.

30.03.

31.03.

1.03.

2.03.

3.03.

4.03.

5.03.

6.03.

7.03.

Hae sivustolta

–––––

Tulevat konsertit

Aiemmat konsertit

28.03.

klo 18:00

TuttiJuttu 2019

Jari Välimäki, kapellimestari
Solisteina konservatorion ja musiikkiluokkien oppilaita
Oulun musiikkiluokkien 6.-luokkalaiset
Oulun musiikkiluokkien 3.–5.-luokkalaisia

Oulun konservatorion pop-/jazz-osaston oppilaiden komppiryhmä:
Joonas Alaräihä
, rummut
Ilkka Pokkinen, basso
Jami Alaverronen, piano
Mikael Heikkinen, kitara

Madetojan sali

04.04.

klo 19:00

Kamarimusiikin ilta: Helmikvintet

Aapo Järvinen, huilu
Antti Turtiainen, oboe
Helmi Malmgren, klarinetti
Topias Kiiskinen, fagotti
Jonathan Nikkinen, käyrätorvi

Madetojan sali

05.04.

klo 19:00

Saksofoni soi!

Eero Lehtimäki, kapellimestari
Jess Gillam, saksofoni

Madetojan sali

Kausikonsertti

11.04.

klo 19:00

Orkesteri taiturina

Johannes Gustavsson, kapellimestari
Daniel Kharitonov, piano

Madetojan sali

Kausikonsertti

18.04.

klo 19:00

Mozartin Requiem

Anja Bihlmeyer, kapellimestari
Susanna Andersson, sopraano
Maria Forsström, mezzosopraano
Julian Hubbard, tenori
Oddur Jónsson, baritoni
Oulun Konservatorion projektikuoro

Madetojan sali

Kausikonsertti

18.04.

klo 21:00

Kamarikonsertti

Oulu Sinfonian kamarimuusikot

***

Franz Schubert: Oktetto F-duuri op. 166 D. 803

Madetojan sali

  • Vapaa pääsy

25.04.

klo 19:00

Musiikin parantava voima

Eduardo Strausser, kapellimestari
Jean-Efflam Bavouzet, piano

Madetojan sali

Kausikonsertti

30.04.

klo 19:00

Vappu!

Minna Pensola, viulu
Antti Tikkanen, viulu
Iiro Rantala, piano

Madetojan sali

09.05.

klo 19:00

Ikuisuuden kaiut

Erkki Hirsimäki, pasuuna
Christian Lindberg, pasuuna & kapellimestari

Madetojan sali

Kausikonsertti

12.05.

klo 13:00

Madetojan sali

  • Vapaa pääsy

16.05.

klo 19:00

Pojan ihmetorvi

Johannes Gustavsson, kapellimestari
Charlotte Hellekant, mezzosopraano
Shenyang, baritoni

Madetojan sali

Kausikonsertti

21.05.

klo 19:00

Nuoret solistit

Johannes Gustavsson, kapellimestari
Emma-Riina Aho, viulu
Lilja Haatainen
, viulu
Jenni Hietala, laulu (sopraano)
Iida Lappi, huilu
Iida Lehtonen, laulu (sopraano)
Alli Mankkinen, sello
Arttu Nevala, piano
Eerika Näsänen, piano
Pekka Smolander, sello
Oulu Sinfonia

Madetojan sali

24.05.

klo 18:00

Musii-kissa

Jukka Myllys, kapellimestari
Katti Matikainen, Silja Sillanpää
Nakkirakki, Ville Mononen

Madetojan sali

31.05.

klo 19:00

Kansainvälisen Mirjam Helin -laulukilpailun voittajien konsertti

Hannu Lintu, kapellimestari
Radion Sinfoniaorkesteri
Kansainvälisen Mirjam Helin -laulukilpailun voittajat

Madetojan sali

06.09.

klo 19:00

Entisten nuorten sävellahja LIVE!

Pave Maijanen
Sami Pitkämö
Emma Salokoski
Virve Rosti
Oulu Sinfonia
Jukka Myllys
, kapellimestari
Jari Vesa
, juontaja

Club Teatria, Oulu