Kalenteri  –––––   syyskuu 2021

matiketopelasu

30.09.

31.09.

1.09.

2.09.

3.09.

4.09.

5.09.

6.09.

7.09.

8.09.

9.09.

10.09.

11.09.

12.09.

13.09.

14.09.

15.09.

16.09.

17.09.

18.09.

19.09.

20.09.

21.09.

22.09.

23.09.

24.09.

25.09.

26.09.

27.09.

28.09.

29.09.

30.09.

1.09.

2.09.

3.09.

4.09.

5.09.

6.09.

7.09.

8.09.

9.09.

10.09.

Hae sivustolta

–––––

Tulevat konsertit

Aiemmat konsertit

23.09.

klo 19:00

Tuulen morsian – Bride Of The Wind

Leo McFall, kapellimestari
Lauri Vasala, käyrätorvi

Madetojan sali

Kausikonsertti

30.09.

klo 19:00

Sähköinen luonto – Electronic Nature

Gabriella Teychenné, kapellimestari
Carolina Eyck, theremin

Madetojan sali

Kausikonsertti

01.10.

klo 20:00

Miljoonasade & Oulu Sinfonia

Miljoonasade
Oulu Sinfonia
Jukka Myllys,
kapellimestari

Club Teatria Oulu

03.10.

klo 15:00

Kamarikonsertti II – Chamber Music Concert II

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot

Oulun Ammattikorkeakoulu, Poiju-sali

  • Vapaa pääsy


07.10.

klo 19:00

Pintaa syvemmmältä – Delving Deeper

Emilia Hoving, kapellimestari
Janne Oksanen, piano
Visualisointi Tuukka Ylönen & Petri Ruikka

Madetojan sali

Kausikonsertti

14.10.

klo 19:00

Konsertto kuin unelma – Concerto Like A Dream

Michal Nesterowicz, kapellimestari
Senja Rummukainen, sello

Madetojan sali

Kausikonsertti

21.10.

klo 19:00

Puolalainen ilta – Polish Night

Mihhail Gerts, kapellimestari
Clara-Jumi Kang, viulu

Madetojan sali

Kausikonsertti

04.11.

klo 19:00

Wagner, ikuisesti – Wagner, Forever

Johannes Gustavsson, kapellimestari
Camilla Nylund, sopraano

Madetojan sali

Kausikonsertti

10.11.

klo 19:00

The Fabulous Bäckström Brothers

The Fabulous Bäckström Brothers:
Jouni Bäckström

Petri Bäckström

Oulu Sinfonia
Tomas Djupsjöbacka, kapellimestari

Madetojan sali

11.11.

klo 19:00

The Fabulous Bäckström Brothers

The Fabulous Bäckström Brothers:
Jouni Bäckström

Petri Bäckström

Oulu Sinfonia
Tomas Djupsjöbacka, kapellimestari

Madetojan sali

18.11.

klo 19:00

Sir Malcolm Arnold 100

Rumon Gamba, kapellimestari
Craig Ogden, kitara

Madetojan sali

Kausikonsertti

19.11.

klo 19:00

Sir Malcolm Arnold 100

Rumon Gamba, kapellimestari
Albert Stupak, huilu
Craig Ogden, kitara

Kulttuurikeskus Akustiikka (Ylivieska)

24.11.

klo 13:00

KOULULAISKONSERTTI: Sininen pallo

Tuomo Rannankari, kitara ja laulu
Teuvo Pakkalan koulun musiikkiluokat
Oulu Sinfonia
Jaakko Jauhiainen, kapellimestari
Maiju Kovanen, kuoron valmennus

Madetojan sali


24.11.

klo 18:00

Sininen pallo

Tuomo Rannankari, kitara ja laulu
Teuvo Pakkalan koulun musiikkiluokat
Oulu Sinfonia
Jaakko Jauhiainen, kapellimestari
Maiju Kovanen, kuoron valmennus

Madetojan sali

25.11.

klo 10:00

KOULULAISKONSERTTI: Sininen pallo

Tuomo Rannankari, kitara ja laulu
Teuvo Pakkalan koulun musiikkiluokat
Oulu Sinfonia
Jaakko Jauhiainen, kapellimestari
Maiju Kovanen, kuoron valmennus

Madetojan sali


26.11.

klo 15:00

Kamarikonsertti III – Chamber Music Concert III

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot
Juho Alakärppä, piano

Oulun Ammattikorkeakoulu, Poiju-sali

  • Vapaa pääsy


27.11.

klo 15:00

Kamarikonsertti IV – Chamber Music Concert IV

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot
Juho Alakärppä, piano

Tulindbergin sali

  • Vapaa pääsy


28.11.

klo 15:00

Kamarikonsertti V – Chamber Music Concert V

Oulu Sinfonian Kamarimuusikot
Juho Alakärppä, piano

Tulindbergin sali

  • Vapaa pääsy


02.12.

klo 19:00

Suomi, oopperamaa – Finland, An Opera Land

Anna-Maria Helsing, kapellimestari
Helena Juntunen, sopraano
Nicholas Söderlund, bassobaritoni

Madetojan sali

Kausikonsertti

09.12.

klo 19:00

Pähkinänsärkijä – The Nutcracker

Jaakko Kuusisto, kapellimestari
Madetojan musiikkilukion tyttökuoro
Elina Könönen, kuoron valmennus

Madetojan sali

Kausikonsertti

16.12.

klo 19:00

Beethoven 7

Christopher Warren-Green, kapellimestari
Kasmir Uusitupa, viulu

Madetojan sali

Kausikonsertti

19.12.

klo 14:00

Kamarikonsertti VI – Chamber Music Concert VI

Oulu Sinfonian kamarimuusikot

Ravintola Pömilä, Tyrnävän kirjasto

  • Vapaa pääsy